Galaksi Gezgini, Manfi Gezegeni Bilgi Notu

En son güncellendiği tarih: May 2

"Kim ki bir Kavita'nın on yedi kolundan üçünü koparır, o canlı bir sonraki hayatını Gumifu olarak geçirir."


Manfi gezegeni yasalarından biri tam olarak bunu söylüyor.


Gezegenin canlı yaşamı oldukça çeşitlilik gösteriyor. Toplam elli altı tür var ancak içlerinden sadece beşi bildiğimize yakın bir zekaya sahip. İşte bu zeka sahibi türlerden biri de Kavitalar. İlginç bir tür. Beyinleri on yedi parçaya bölünmüş durumda ve her bir bölüm, kollarının ucunda. Dolayısıyla, eğer bir Kavita'nın üç kolunu koparırsanız o Kavita zeka engelli oluyor artık. Sınır iki kol.


Gumifu ise bu gezegenin en bahtsız canlı türü. Bu hayvanlar bin yıllar boyunca hareket etmeden yaşıyorlar. Hem de devasa bir hayvan olan Jumjum'ların dışkıları içinde. Kavita kolları koparanların cezası da sonraki hayatlarını, yani binlerce yılı bok içinde hareketsiz kalarak geçirmek.


Sürekli bedenlenmek ise Manfi gezegenindeki yaşamın özünü oluşturuyor. Bundan kaçmak mümkün değil. Sürekli bir dönüşüm içindeler ve bu dönüşüm öyle keyfe tabi bir dönüşüm de değil. Gezegenin bizzat kendisi dönüşümün nasıl olacağına, kimin bir sonraki yaşamında ne olacağına karar veriyor ve kontrol ediyor. Yasaları uygulayan merci de gezegenin kendisi.


Siz siz olun, eğer yolunuz Manfi gezegenine düşerse sakın bir Kavita'nın kollarını koparmayın. Kaza sonucu bile olsa, cezanız değişmez ve başka bir gezegenden gelmiş olmanız da bir Gumifu'ya dönüşmenizi engellemez. Burnunuz boktan çıkmaz, benden söylemesi.

60 görüntüleme2 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör